2023 metai

2023 metų vasario – kovo mėnesiais mūsų mokykla-darželis organizavo

VILNIAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ VIRTUALAUS
VAIKŲ ŽODINĖS IR MENINĖS RAIŠKOS PROJEKTĄ ,,ŠIRDELĖ VILNIUI“ .

PROJEKTO NUOSTATAI

2022 metai

Projektas ,,Lietuva vaiko delne, Lietuva vaiko širdy….”. Lietuvių kalbos savaitė.

„Juk nėr gražesnės Lietuvos nei ši
Vaikų širdim ir rankomis tapyta…“

Vasario 11 d. jauniausiųjų „Krasnoludkų“ ir „Boružėlių“ grupių vaikučiai ir mokytojos dalyvavo lietuvių kalbos savaitės dalyje – šventiniame minėjime-koncerte „Gimtinė – tai mes“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Visi kartu, šventiškai pasipuošę, sugiedojo tautišką giesmę,dainavo išmoktas daineles Lietuvai, šoko lietuvių liaudies ratelius, aptarė Lietuvos vėliavos spalvas ir padainavo, ką jos reiškia Lietuvos vėliavoje. Šventė pabaigoje visi sušoko šokį „ Lietuvėlė, tu mana“ ir nusifotografavo bendrai nuotraukai.

Nuoširdžiai dėkojame ikimokyklinio ugdymo ir lietuvių kalbos vyresniajai mokytojai Ilonai Osipovič ir meninio ugdymo vyresniajai mokytojai Elžbietai Kristinai Karalkevič už tikrąją patriotiškumo pamoką ir šventinio minėjimo organizavimą.

Kita lietuvių kalbos savaitės dalis – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas.

Vasario 16-oji – viena svarbiausių dienų Lietuvos valstybingumo kelyje, simbolizuojanti mūsų stiprybę bei skatinanti puoselėti tradicijas. Tęsdami gražią tradiciją bei stiprindami Pagirių meno mokyklos ir Vaidotų mokyklos- darželio ,,Margaspalvis aitvarėlis“ bendradarbiavimą, Pagirių meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai kartu su mokytoju Pavelu Bota, minėdami šią ypatingą dieną, paruošė kūrybinių darbų parodą. Paroda papuošė šventinio Lietuvos valstybės atkūrimo dienos Vasario 16 – osios minėjimo ,,Lietuva- tai mes“ aplinką, paskatino vaikus domėtis Lietuvos istorija ir simboliais bei grožėtis Lietuvos gamta. Minėjimo metu vaikai padovanojo Lietuvai gražiausias daineles ir šokius bei savo meilę Tėvynei.

Dėkojame už minėjimo organizavimą meninio ugdymo mokytojai Elžbietai Kristinai Karalkevič

2022 metų vasario – kovo mėnesiais vyko
Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigų virtualus vaikų žodinės ir meninės raiškos projektas „Graži kalba žmogų puošia“,
kuriame dalyvavo 11 Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigų, 27 mokytojai ir logopedai ir 50 dalyvių.

Gyva kalba – gyva tauta. Ji lydi mus nuo lopšio, augina, brandina.

„Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta. Tautos kalboje yra išdėstyta visa jos prigimtis – istorija, būdo ypatybės, siela, dvasia“ – sakė Jonas Jablonskis didžiausias bendrinės lietuvių kalbos ugdytojas, tobulintojas, jos pagrindų kūrėjas, anot Vydūno, ,,lietuvių kalbos sąžinė“.

Projekto tikslas – ugdyti meilę Gimtinei, lietuvių tautosakai ir kalbai, tobulinti vaikų kalbinę ir meninę raišką. Vykdydami projektą dalyviai galėjo lavinti kalbos ir kalbėjimo vaizdingumą, taisyklingumą, raiškumą ir mokytis įvairiomis dailės raiškos priemonėmis pavaizduoti patarles ir priežodžius apie Gimtinę. Buvo skatinama domėtis smulkiąja tautosaka.

Vaikams buvo skaitomos patarlės, išaiškinama jų reikšmė. Vaikas patarlę pakartodavo arba išmokdavo ir įvairiomis dailės raiškos priemonėmis bei technika ją iliustruodavo. Organizatoriai gavo daug be galo gražių darbų.

Kai buvo planuojamas projektas, dar nebuvo galima įtarti, kad meilės ugdymas Tėvynei bus tiek aktualus nūdienai, kai visas pasaulis palaiko Ukrainos laisvę. Mes džiaugiamės, kad mūsų vaikų piešiniuose plazda trispalvės, kad jie susikaupę gieda „Tautišką giesmę“ ir auga TIKRAIS LIETUVOS PILIEČIAIS.

Šveicarų poetas Gottfried Keller sakė „Gerbk kiekvieno žmogaus tėvynę, o savąją – mylėk“. Tad gerbkime kitus žmones, jų tėvynes, o savo Lietuvą mylėkime visa širdimi.

Projekto iniciatorės ir organizatorės – direktoriaus pavaduotoja ugdymui, logopedė Česlava Klimaševska ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Dalia Versekėnienė.

Taip pat buvo organizuoti ir įvykdyti atskirų grupių projektai:

Sveikatingumo projektas „Pajacykų“ grupėje
,,Zdrowie jedno mamy i o nie dbamy“.
Projekto iniciatorė ir organizatorė – ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Genrika Dzenovagis.

Tradicinė šventė-projektas  „Ežiukų“ grupės bendruomenei
,,Aš, brolis, tėtis ir mama – didelė, graži šeima“.
Šventę iniciavo ir organizavo ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Marina Aleksandrovič kartu su meninio ugdymo mokytoja Elžbieta Karalkevič.

2021-2022 mokslo metais įvykdytas „Lakštutės“ grupės ugdytinių metinis projektas
„Prakalbink raideles“

Ankstesni projektai:

2021  metais organizuotas atviras projektinis renginys „Eikš ir tu, eikš ir tu, mes pažaisime kartu“ – laimės diena.

2021  metais įvykdytas projektas ,,Tėvynė šneka – aš girdžiu…”. Lietuvių kalbos savaitė.

2021 metai. Dvisavaitinis „Lakštutės“ grupės ugdytinių projektas „Kuo nuostabi kiekviena mūsų diena“ – ilgiausia grupės knyga.

2020 metais įvykdytas projektas ,,Eikš ir tu, eikš ir tu, mes pažaisime kartu” – laimės diena.

2020 metais įvykdytas projektas ,,Tau, vaikutį, dovanoju skambią, skambią kalbą…..”. Lietuvių kalbos savaitė.

2020 metais įvykdytas projektas ,,Mowa nasza piękna…..”. Lenkų kalbos savaitė.

2019 m. įvykdytas sveikatingumo projektas „Mano mama gamina sveikai ir skaniai”.

2018 m. įvykdytas projektas „Šimtas pirštukų Lietuvai”, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui.

2018 m. įvykdytas projektas „Šimtas linksmų natų Lenkijai”, skirtas Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui.

Nuo 2015 m. gegužės mėn. esame oficiali „sveikatą stiprinanti mokykla”.

2013 m. įsijungėme į šalies projektą “Visa Lietuva skaito vaikams”